کاشی هفت رنگ

کاشی هفت رنگ: محبوب‌ترین طرح‌ کاشی (‏نکات مهم در خرید)

کاشی هفت رنگ را می توان به عنوان یکی از زیبا ترین و جذاب ترین طرح های کاشی در نظر گرفت که ویژگی های مثبت زیادی را با خود حمل می کند. در حال حاضر مدل های زیادی از مدل های مختلف کاشی در بازار موجود می باشد. محصولات هفت رنگ از جمله ابزار های کاربردی به حساب می ایند که در مساجد، عبارت گاه ها و ساختمان های مذهبی پر اهمیت مورد استفاده قرار می گیرند. در حال حاضر مدل های زیادی از انواع این کاشی در بازار موجود می باشد. شرکت های تولید کننده و نصب کننده این کالا، می توانند طرح های فوق العاده ای را با کمک آن پیاده سازی نمایند. امروز ما قصد داریم تا چیستی این کاشی و نکات مهم برای استفاده از آن را زیر ذره بین ببریم. پس برای آشنایی بیشتر با این کاشی، با ما همراه شوید.

کاشی هفت رنگ چیست؟

بیایید کارمان را با بررسی چیستی کاشی هفت رنگ شروع کنیم. به صورت کلی، محصولات هفت رنگ ابزار های کاربردی به حساب می آیند که از زمان صفویه مورد استفاده قرار می گرفتند. این مدل از انواع کاشی، ترکیبی از چندین دسته بندی مختلف هستند. مهم ترین طرحی که به عنوان یک الهام برای این کاشی عمل می کند، کاشی های خشتی چهارگوش می باشد. جالب است بدانید که این کاشی ها در مساجد، عبادتگاه ها و مقابر مختلف مورد استفاده قرار می گرفته اند. در برخی از مواقع نادر، کاشی کاران حرفه ای این طرح را در خانه های شخصی هم پیاده سازی می کردند.

این مدل از انواع کاشی در ابعاد خاصی همچون 15 در 15 یا 20 در 20 سانتی متر در بازار به فروش می رسد. به صورت کلی، طرح کاشی هفت رنگ اصفهان و تهران زیبایی زیادی را در خود جای داده است. اگر شما هم به نما های کلاسیک ایران علاقه مند هستید، می توانید هم اکنون و با خیال راحت نسبت به استفاده از محصولات هفت رنگ اقدام نمایید. این کاشی ها نه تنها زیبایی محیط را چند برابر می کنند، بلکه بازدهی مطلوبی را نیز در اختیار شما قرار می دهند. پس استفاده از بهترین مدل از انواع کاشی های هفت رنگ، همواره نتایج مطلوبی را به همراه دارد.

مروری بر قدمت این کاشی محبوب

کاشی هفت رنگ در ایران تاریخی طولانی دارد. بر اساس نتایج کسب شده از آثار باستانی ایران، کاشی کاری یکی از قدیمی ترین هنر های مردم این منطقه به حساب می آید. جالب است بدانید که یکی از قدیمی ترین مدل های کاشی یعنی کاشی لعاب در دوران هخامنشیان مورد استفاده قرار می گرفته است. در زمان سلجوقیان، پروسه ایجاد کاشی و استفاده از آن در موقعیت های مختلف تحول پیدا کرد. کاشی های چند رنگ در ابتدا برای نگهداری آیات قرآن مورد استفاده قرار می گرفتند ولی به مرور زمان کاربرد آنها تغییر یافت.

آنها اولین نسخه کاشی هفت رنگ امروزی ما بودند. بر اثر گذر زمان، ساختار این کاشی ها تغییر پیدا کرد و در اکثر خانه ها و بنا های سنتی پیدا می شدند. با حمله مغول ها به ایران، اکثر بنا های حاوی این کاشی کاری، به صورت کامل نابود شدند. البته که خیلی از افراد این کاشی را به خاطر حضور چشمگیرش در دوره های صفویه و عباسی شناسایی می کنند.

کاشی هفت رنگ چه ویژگی هایی دارد؟

کاشی هفت رنگ تهران، یک سری ویژگی های خاص را در خود جای داده است. اولین مورد از مهم ترین ویژگی های این کاشی محبوب به کیفیت ساخت فوق العاده شان اشاره دارد. آنها نمای فوق العاده ای داشته و می توانند زیبایی زیادی را نیز در اختیار شما قرار دهند. جدا از این مسئله، کاشی های هفت رنگ از رنگ های سفید، سیاه، فیروزه ای، لاجوردی، زرد، قرمز و حنایی تشکیل می شوند. به خاطر داشته باشید که همه این هفت رنگ فقط روی یک کاشی ساده پیاده نمی شود! شرکت های تولید کننده می توانند از هفت رنگ گفته شده برای طراحی محصولات خود استفاده نمایند. استفاده از سایر رنگ ها در طراحی این کاشی، خیلی متداول نیست. پس اگر شما هم به دنبال خرید انواع کاشی هستید، باید به این موارد توجه داشته باشید.

ساخت کاشی هفت رنگ چگونه است؟

حتما شما هم از خود می پرسید که پروسه ساخت کاشی هفت رنگ چگونه است؟ اصلا کارشناسان باید چه مراحلی را برای ایجاد این مدل از انواع کاشی طی نمایند؟ به صورت کلی محصولات هفت رنگ در اولین مرحله باید بر اساس قالب طراحی شوند. قالب خوردن و پخته شدن با لعابی سفید یا نیمه شفاف می تواند استحکام آنها را تحت تاثیر خود قرار دهد.

در مرحله بعد شرکت های تولید کننده نقش ها و طرح های مورد نیاز را روی یک کاغذ پوستی ترسیم می نمایند. آنها باید دور تا دور طرح را با سوزن سوراخ کنند و طرح ترسیم شده را روی کاشی های نیمه آماده بگذارند. با استفاده از پودر ذغال طرح روی کاشی کشیده می شود. از طریق سوراخ هایی که در کاغذ پوستین ایجاد شده است، طرح روی جسم کاشی می نشیند. پس از اتمام این مرحله، کارشناسان با استفاده از ابزار های مخصوص نسبت به طراحی مجدد روی بدنه خود کاشی اقدام می نمایند. در نهایت خطوط مورد نیاز قلم گیری شده و رنگ آمیزی انجام می شود. پس از خشک شدن و قرار گرفتن در کوره، کاشی نهایی آماده استفاده می باشد.

بسته به پیچیدگی طرح و ساختار آن، مراحل مورد نیاز برای ایجاد یک کاشی هفت رنگ تغییر پیدا خواهد کرد. فقط کافی است به عکس کاشی هفت رنگ دقت کنید. متوجه می شوید که جزئیات به کار رفته در برخی از مدل های این محصول چشمگیر و فوق العاده پیچیده هستند. در نتیجه، اگر شما هم به دنبال استفاده از انواع کاشی هستید باید طرح های مناسبی را به کار گیرید.

بررسی پروسه کاشیکاری هفت رنگ

پس از ساخته شدن این کاشی، شما باید پروژه کاشیکاری هفت رنگ را مورد بررسی قرار دهید. به خاطر داشته باشید که کاشی کار های حرفه ای فعال در این زمینه، دائما باید تجهیزات حرفه ای و تخصصی را برای چسباندن آن به محیط مورد استفاده قرار دهند. این پروسه به دقت، تخصص و مهارت بالایی نیاز دارد. قطعا اگر شما پروژه های مربوط به کاشی کاری را به یک تیم تازه وارد یا غیر متخصص بسپارید، از نظر مالی با چالش های گسترده ای در این زمینه مواجه خواهید شد. از همین رو، برای کسب بازدهی مطلوب به افراد توصیه می شود تا مقداری وقت با ارزش خود را صرف یافتن بهترین تیم های کاشی کاری نمایند.

کاشی هفت رنگ در چه دسته بندی هایی به فروش می رسد؟

بر اساس طرح و ساختار، انواع این کاشی به چندین دسته بندی مختلف تقسیم می شوند. قاعدتا هر کدام از این دسته بندی ها نیز با یک سری ویژگی های خاص را در خود جای داده اند. کاشی هفت رنگ صفوی، کاشی هفت رنگ عباسی و کاشی های هفت رنگ قاجار از جمله متداول ترین مدل های این محصول به حساب می  آیند. هنگام انتخاب طرح های مربوط به این کاشی، شما باید به نیاز های پروژه و سلیقه خود توجه داشته باشید. قطعا نوع و سبک نقش های به کار رفته در این بازه های زمانی با یکدیگر فرق می کنند. اگر شما میان طرح های مختلف این کالا مردد مانده اید و نمی توانید بهترین را انتخاب کنید، دریافت مشاوره بهتان کمک می کند تا به بازدهی مطلوبی برسید.

قیمت کاشی هفت رنگ چقدر است؟

در حال حاضر امکان مشخص کردن قیمت کاشی هفت رنگ به صورت عمومی وجود ندارد. قیمت محصولات مربوط به طراحی دکور و نما در ایران دائما در حال تغییر است. در نتیجه، هزینه ای که شما باید برای خرید مدل های مختلف کاشی پرداخت نمایید هم دائما کم و زیاد می شود. اگر شما هم به دنبال خرید بهترین مدل های این محصول هستید، باید بودجه خود را قبل از دنبال کردن این پروسه مشخص نمایید.

از جمله متغیر هایی که می توانند هزینه ساخت و اجرای کاشی هفت رنگ را تحت تاثیر خود قرار دهند، باید به شرکت های تولید کننده، شرکت های نصب کننده و پیچیدگی طرح های مربوط به این کاشی اشاره نمود. هر کدام از این موارد به نحوی خاص روی میزان بازدهی کسب شده توسط شما تاثیر می گذارد. پس اگر شما هم به دنبال کسب بازدهی مطلوب و جلوگیری از ایجاد مشکل هستید، لزوما باید مقداری وقت با ارزش خود را صرف یافتن بهترین شرکت های تولید کننده کاشی های هفت رنگ کنید. با این کار، هزینه های مورد نیازتان کم می شود.

بررسی نکات مهم برای خرید این کاشی محبوب

هنگام خرید کاشی هفت رنگ و استفاده از مدل های مختلف آن، شما باید چند نکته کلیدی را مد نظر قرار دهید. اولین نکته ای که این پروسه را تحت تاثیر خود قرار می دهد به جذابیت و کیفیت نهایی این کاشی اشاره دارد. هرچه کیفیت نقش های به کار رفته در طراحی این کاشی بیشتر شود، بازدهی آن هم بالا تر می رود. دومین نکته به کیفیت اجرا اشاره دارد. شما باید خدمات کاشی کار های متخصصی را به کار گیرید که می توانند با ظرافت مطلوبی این طرح را ایجاد نمایند. در نهایت، با دریافت مشاوره از تیم های حرفه ای فعال در این زمینه شما به راحتی می توانید بازدهی خود را چند برابر نمایید. پس برای کسب بازدهی مطلوب به افراد توصیه می شود تا از خدمات تیم های سوم شخص و حرفه ای برای کسب بازدهی مطلوب در این زمینه استفاده کنند.

بهترین راه نصب کاشی هفت رنگ کدام است؟

تا امروز افراد زیادی از ما سوال پرسیده اند که بهترین راه موجود برای استفاده از کاشی هفت رنگ در نما کدام است؟ همانطور که در قسمت های قبل تر هم به این مسئله اشاره کردیم، پیاده سازی طرح های مربوط به کاشی هفت رنگ، کار راحتی نیست. افراد برای دنبال کردن این پروسه لزوما باید مقداری وقت با ارزش خود را صرف یافتن بهترین شرکت های سوم شخص نمایند. استفاده از خدمات تیم های حرفه ای و معتبری که همواره خدماتشان را با تضمین در اختیار مشتریان قرار می دهند، همواره بازدهی مطلوبی را برای شما به همراه خواهد داشت. لازم به ذکر است که پیاده سازی این کاشی، یک پروسه چالش برانگیز و پیچیده به حساب می آید.

از همین رو، برای کسب بازدهی مطلوب شما باید به سراغ تیم های حرفه ای و خوش سابقه ای همچون شرکت کاشی سنتی لطیفی بروید. این گروه همواره خدمات بهترین کاشی کاران ایرانی را برای پیاده سازی نما ها و طرح های مختلف به کار می گیرد. فقط کافی است به طرح های ایجاد شده توسط آن دقت کنید تا متوجه کیفیت فوق العاده و ظرافت چشم نوازش شوید. این مجموعه در زمینه ارائه مشاوره هم فعال بوده و کاربران می توانند هم اکنون نسبت به استفاده از خدماتش اقدام نمایند. پس اگر شما هم به دنبال استفاده از کاشی های هفت رنگ در بهترین حالت ممکن هستید، می توانید هم اکنون و با خیال راحت از خدمات مجموعه لطیفی استفاده کنید.

کلام آخر

همانطور که در این صفحه مشاهده کردید، کاشی هفت رنگ یکی از جذاب ترین و محبوب ترین طرح های کاشی کاری در ایران به حساب می آید. با استفاده از این کاشی سنتی و کلاسیک، شما می توانید فضای یک عبادتگاه را تا حد قابل توجهی تغییر دهید. البته که نحوه پیاده سازی هم برای کسب بازدهی مطلوب از این کاشی اهمیت زیادی دارد. اگر افراد به درستی طرح های مربوط به این ابزار را پیاده سازی نکنند، در این زمینه با چالش ها و مشکلات گسترده ای مواجه خواهند شد. به خاطر داشته باشید که کاشی های با کیفیت هفت رنگ می توانند توسط تیم های مختلفی به اجرا در آیند.

گروه کاشی سنتی لطیفی با داشتن سابقه ای درخشان در این زمینه می تواند گزینه خوبی برای پیاده سازی طرح های نوین و مدرن کاشی به حساب بیاید. با استفاده از خدمات این تیم حرفه ای، شما می توانید جذاب ترین طرح های کاشی را همراه با تعرفه ای معقولانه به اجرا در آورید. پس اگر کیفیت کاشی کاری برای شما اهمیت زیادی دارد، می توانید هم اکنون و با خیال راحت نسبت به استفاده از خدمات کاشیکاری گروه لطیفی اقدام نمایید.

اسکرول به بالا