خرید کاشی مشبک

خرید کاشی مشبک با قیمت مناسب!

کاشی مشبک چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ این سوال را می توان از جمله پرسش های متداولی در نظر گرفت که کاربران طی هنگام خرید کاشی یا بررسی نما های مربوط به این کالا با آن مواجه می شوند. کاشی کاری سنتی در دوران ایران باستان اهمیت زیادی داشته است. یکی از مهم ترین هویت های معماری کلاسیک ایرانی به کاشی های مختلف اشاره دارد. به صورت کلی، کاشی های مشبک یکی از محصولات متداولی به حساب می آیند که در معماری ایران مورد استفاده قرار می گیرند. این محصولات نه تنها به قبل از اسلام در ایران مربوط هستند، بلکه نقش های فوق العاده زیبایی را نیز در اختیار شما می گذارند. امروز ما قصد داریم تا چیستی و مهم ترین ویژگی های کاشی مشبک را بررسی کنیم. پس با ما همراه شوید.

کاشی کاری مشبک چیست؟

کاشی مشبک یکی از مهم ترین انواع کاشی در معماری ایرانی سنتی به حساب می آید. با استفاده از این کاشی، افراد می توانند طرح های کلاسیک فوق العاده ای را پیاده سازی نمایند. این کاشی نه تنها در طرح های اوایل اسلام مشاهده می شود، بلکه قبل از آن هم مورد استفاده قرار می گرفته است. در خیلی از صنایع دستی، کاشی های مشبک به عنوان نماد ایران و طرح ایرانی شناخته می شوند.

از جمله دیگر نام های این کاشی می توان به کاشی های شبکه ای اشاره نمود. در این تکنیک کاشی کاری، استادکار ها قطعات ریز را کنار یکدیگر قرار می دهند تا شبکه ای بزرگ از کاشی های جذاب و با کیفیت را ایجاد نمایند. جالب است بدانید که این تکنیک هم جذابیت زیادی دارد و هم می تواند روی محیط تا حد قابل توجهی تاثیر گذار باشد.

با استفاده از انواع کاشی مشبک شما می توانید دکوراسیون و طرح نمای خود را ارتقا دهید. البته که این کاشی معمولا در بنا های مذهبی همچون مساجد مورد استفاده قرار می گیرد. پس اگر شما هم به دنبال استفاده از این کاشی در سایر بنا ها هستید، لزوما باید مقداری وقت با ارزش خود را صرف دریافت مشاوره کنید. چرا که وجود همخوانی میان این کاشی و نمای ساختمان شما، مسئله ای مهم و پر اهمیت به حساب می آید.

بررسی مزایای این کاشی

به نظر شما مهم ترین مزیت استفاده از کاشی مشبک چیست؟ اصلا چرا مردم نسبت به استفاده از این کالا در پروژه های سبک و سنگین خود علاقه زیادی نشان می دهند؟ به صورت کلی، کاشی مشبک ابزاری قدرتمند به حساب می آید که روی زیبایی محیط اطراف شما تا حد قابل توجهی تاثیر گذار است.

این مدل از انواع کاشی ساختار جالب و ظریفی دارد. اگر زیبایی و کیفیت نما برای شما مهم است، لزوما باید بهترین طرح های مربوط به این کاشی را مورد استفاده قرار دهید. به خاطر داشته باشید که این کاشی را می توان به بودجه های نسبتا محدود هم پیاده نمود.

طرح های کاشی کاری مشبک تنوع گسترده ای داشته و می توانند چشم همه علاقه مندان به معماری کلاسیک ایرانی را به خود خیره نمایند. جدا از همه این موارد، کاشی هایی که در این دسته بندی قرار می گیرند همواره با استفاده از بهترین متریال و مواد اولیه تولید می شوند.

در نتیجه، استفاده از آنها می تواند روی سطح امنیت محیط هم تا حدی موثر باشد. در کل، با استفاده از این کاشی شما هم روی استحکام ساختمان خود تاخیر می گذارید و هم می توانید جلوه نما را چند برابر کنید. همین مسئله هم باعث شده تا افراد به استفاده از کاشی های مشبک علاقه زیادی نشان دهند.

کاشی مشبک ایرانی چه ویژگی هایی دارد؟

کاشی مشبک ایرانی یک سری ویژگی های خاص را در خود جای داده است. قبل از اقدام برای خرید این کاشی، شما باید با مهم ترین ویژگی های آن آشنایی داشته باشید. در ابتدا به خاطر داشته باشید که این مدل از انواع کاشی جذابیت زیادی داشته و یک رنگ است. شما نمی توانید کاشی های مشبکی را مشاهده نمایید که از چندین طرح و رنگ مختلف تشکیل شده اند. جدا از این مسئله، این محصولات به شدت زیبا بوده و می توانند جذابیت نما را تا حد قابل توجهی ارتقا دهند.

یک کاشی مشبک می تواند شما را به یاد مساجد و بنا های مذهبی بیندازد. همانطور که گفته شد، این کالا طی بازه های زمانی مختلف در حکومت های متنوع ایران مورد استفاده قرار می گرفته است. ظرافت و دقت بالای این کاشی باعث شده تا اجرای آن به مهارت و تخصص زیادی هم نیاز داشته باشد. اگر شما هم به دنبال استفاده از انواع کاشی در بهترین حالت ممکن هستید، لزوما باید خدمات بهترین شرکت های سوم شخص فعال در این زمینه را مورد استفاده قرار دهید. اگر به عکس کاشی مشبک دقت کنید، متوجه ویژگی های کلیدی آن خواهید شد.

بررسی تاریخچه کاشی های مشبک در ایران

نمی توان به صورت دقیق مشخص نمود که کاشی مشبک برای اولین بار در چه زمان و دورانی مورد استفاده قرار می گرفته است. قدمت هنر کاشی کاری در ایران به دوران هخامنشیان مربوط است. در هر صورت کاشی های مشبک محصولاتی هستند که با ورود اسلام به ایران دچار تحول گسترده ای شدند. زیبایی و جذابیت این کاشی به قدری بالا بود که اعراب تصمیم گرفتند آن را برای ایجاد مسجد و مراکز مذهبی مورد استفاده قرار دهند.

مطالعات تاریخی به باستان شناسان اثبات کرده که کاشی های مشبک برای ساخت حمام، مدارس و مکتب خانه ها نیز مورد استفاده قرار می گرفته اند. امروزه خیلی از افراد از این طرح کاشی برای دکوراسیون هتل، مغازه و بازار استفاده می نمایند. ساختار این کاشی و ویژگی های کلیدی اش باعث شده تا محبوبیت آن چند برابر شود.

قیمت کاشی مشبک چقدر است؟

در حال حاضر امکان مشخص کردن قیمت کاشی مشبک به صورت عمومی وجود ندارد. عوامل زیادی هستند که قیمت این مدل از انواع کاشی را تا حد قابل توجهی تحت تاثیر خود قرار می دهند. برای خرید بهترین مدل های کاشی مشبک، شما باید به متغیر های خاص و مهمی همچون فروشنده این کالا، کیفیت خدماتش و طول عمر کاشی دقت نمایید. به خاطر داشته باشید که هرچه مساحت کاشی های مورد نیاز شما و کیفیت آنها بالا تر روند، هزینه ای که شما باید برای تهیه این کالا پرداخت نمایید هم بیشتر می شود. با مد نظر قرار دادن این فاکتور ها شما می توانید پروسه خرید کاشی های مشبک را به راحتی طی کنید.

بررسی تفاوت کاشی مشبک با سایر کاشی ها

میان کاشی مشبک ایرانی و دیگر مدل های کاشی یک سری تفاوت های خاص وجود دارد. به عنوان مثال، کاشی کاری مشبک به گونه ای انجام می شود تا یک طرح خاص شکل گیرد. یعنی زمانی که کاشی کاری به اتمام می رسد، شما می توانید یک طرح یا نقش خاص را مشاهده نمایید. این در حالی است که کاشی های عادی این قابلیت را در خود جای نداده و لزوما برای نمایش یک الگو به کار نمی روند. جدا از این مسئله، کاشی های مشبک اجازه عبور هوا به محیط را می دهند و می توانند به راحتی هوای داخل مسجد را عوض کنند.

کاشی های معمولی را همه جا می توان مشاهده نمود ولی محصولات مشبک معمولا در محراب مساجد و مراکز مذهبی خاص مشاهده می شوند. استحکام کاشی های مشبک بالا تر از محصولات عادی می باشد. این مسئله به خاطر ضخامت قابل توجه این کالا می باشد. اگر کاشی های مشبک به درستی در محیط نصب شوند، شما می توانید مقاومت ساختمان را تا حد قابل توجهی ارتقا دهید.

هنگام خرید کاشی مشبک باید به چه نکاتی توجه کرد؟

افرادی که به خرید کاشی مشبک علاقه مند هستند، لزوما باید چندین نکته خاص را مد نظر خود قرار دهند. در ابتدا به خاطر داشته باشید که طرح های زیادی را می توان برای این کاشی جذاب مورد استفاده قرار داد. سلیقه شما و نیاز های پروژه مهم ترین عاملی است که نوع طرح به کار رفته در این زمینه را تغییر می دهد. جدا از این مسئله، این کاشی را معمولا در طراحی محراب مساجد مورد استفاده قرار می دهند ولی امکان استفاده از آن در سایر موقعیت ها نیز وجود دارد.

قبل از اقدام برای استفاده از  کاشی مشبک شما باید بودجه خود را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهید. اگر طرح شما ظرافت و پیچیدگی زیادی داشته باشد، قطعا هزینه پرداختی تان هم تا حد قابل توجهی بالا می رود. در نهایت، برای استفاده از کاشی های مشبک شما باید به دنبال استفاده از خدمات بهترین شرکت های سوم شخص باشید. تیم های مطرحی همچون گروه کاشی سنتی لطیفی می توانند گزینه خوبی برای دنبال کردن این پروسه به حساب بیایند.

روش پیاده سازی کاشی مشبک

همانطور که در قسمت های قبل تر هم گفته شد، استادکار های حرفه ای همواره تکنیک های مختلفی را برای اجرای کاشی مشبک مورد استفاده قرار می دهند. نمای مشبک از کنار هم قرار گرفتن کاشی های کوچک ایجاد می شود. در نتیجه، پیاده سازی آن به دقت، مهارت و تخصص بالایی نیاز دارد. به صورت کلی، مراحل مورد نیاز برای دنبال کردن این پروسه سه دسته بندی اصلی دارند: آماده سازی تجهیزات، زیرسازی و چینش کاشی ها. در ابتدا استادکار های فعال در این زمینه ابزار مورد نیاز خود را آماده کرده و کاشی ها را نیز تهیه می نمایند. در مرحله بعد آنها با استفاده از ملات و چسب های مخصوص نسبت به آماده سازی زیرساخت اقدام می کنند. در نهایت آنها کاشی های مشبک را با دقت بالایی کنار یکدیگر قرار می دهند.

بهترین راه اجرای کاشی مشبک کدام است؟

آیا شما هم به دنبال اجرای کاشی مشبک در بهترین حالت ممکن هستید؟ پس باید خدمات بهترین استادکار های فعال در این زمینه را نیز مورد استفاده قرار دهید. استفاده از خدمات گروه های مطرح و شناخته شده ای که سابقه درخشانی در این زمینه دارند به افراد اجازه می دهد تا بدون مواجه شدن با چالش های متعدد نسبت به اجرای کاشی های مشبک اقدام نمایند. پس اگر شما هم به دنبال استفاده از این کاشی در نمای بیرونی خود هستید لزوما باید کمی وقت با ارزش خود را صرف یافتن بهترین شرکت های ایرانی نمایید.

گروه کاشی سنتی لطیفی با داشتن سابقه ای درخشان و طولانی در زمینه اجرای انواع کاشی سنتی و کلاسیک، می تواند گزینه خوبی باشد. خیلی از افراد گروه لطیفی را به خاطر کار های ظریف و پروژه های جذابشان شناسایی می کنند. فقط کافی است به نمونه کار های ایجاد شده توسط این گروه دقت کنید تا متوجه ظرافت کار ها و دقت پروژه هایشان شوید. این مجموعه همواره از نوین ترین و به روز ترین تجهیزات موجود در بازار برای مشبک کاری استفاده می نماید. ارائه خدمات با کیفیت همراه با تعرفه ای مناسب تنها چند مورد از ویژگی های کلیدی این شرکت هستند. پس اگر شما هم به استفاده از کاشی های مشبک ایرانی علاقه مند هستید، می توانید هم اکنون خدمات گروه کاشی سنتی لطیفی را به کار گیرید.

کلام آخر

همانطور که در این صفحه مشاهده کردید، کاشی مشبک کالایی فوق العاده به حساب می آید که در موقعیت های مختلفی به کار می رود. این کاشی سنتی می تواند زیبایی محیط و نمای بیرونی یک ساختمان را تا حد قابل توجهی ارتقا دهد. همین مسئله هم باعث شده تا کاربران به استفاده از این تکنیک کاشی کاری علاقه زیادی داشته باشند. اگر شما هم به دنبال استفاده از یک کاشی خاص و با کیفیت هستید، لزوما باید مقداری وقت با ارزش خود را صرف بررسی بازار و خرید بر اساس نیاز های خود نمایید. عدم توجه به این مسئله روند خرید کاشی های مشبک را تا حد قابل توجهی تحت تاثیر خود قرار می دهد.

افرادی که به اجرای کاشی مشبک علاقه مند هستند، می توانند هم اکنون خدمات تیم های مطرحی همچون گروه کاشی سنتی لطیفی را مورد استفاده قرار دهند. گروه لطیفی یکی از قدیمی ترین و خوش نام ترین تیم های ایرانی فعال در زمینه اجرای این کاشی به حساب می آید که ویژگی های مثبت زیادی را نیز در خود جای داده است. با استفاده از خدمات کاشی لطیفی شما می توانید بهترین و نوین ترین طرح های موجود را همراه با تعرفه ای معقولانه پیاده سازی کنید. جالب است بدانید که این گروه همواره خدمات بهترین استادکار های فعال در این زمینه را به کار می گیرد. در نتیجه، شما می توانید هم اکنون خدماتش را مورد استفاده قرار دهید.

اسکرول به بالا